Contact Us
Address: 103 Reade St, New York NY 10013
Follow Us

Blog

Diet Chef
Aktualności
catering dietetyczny

Catering dietetyczny nie tylko na odchudzanie

Dieta pudełkowa pojawiła się dosyć niedawno. Jednak już znalazła całe grono fanów, którzy chętnie decydują się na nowy sposób odżywiania. Początkowo jedynie celebryci sięgali po takie rozwiązanie. Jednak z czasem catering dietetyczny stał się na tyle popularny, że o wiele więcej osób zaczęło z niego korzystać.

Dieta pudełkowa – co to jest?

Jest to po prostu zestaw posiłków, które są przygotowywane we współpracy dietetyków i kucharzy. Przygotowuje się je pod konkretne wskazania dietetyka, dzięki czemu stają się zbilansowaną dietą.

Chociaż fit catering kojarzy się przede wszystkim z odchudzaniem, to nie dotyczy jedynie osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. Trzeba jednak przyznać, że posiłki są małokaloryczne, a do tego odpowiednio przygotowane. To sprawia, że jadłospis jest różnorodny i zawiera wszelkie konieczne składniki jak np. witaminy, minerały i białko.

Dzięki temu taka dieta nikomu nie zaszkodzi, ale przyczyni się do poprawy zdrowia i lepszego samopoczucie każdego dnia.

Co ciekawe, często po jedzenie pudełkowe sięgają osoby, które wymagają specjalnego odżywiania, jak np. sportowcy, osoby z różnymi dolegliwościami, a także ludzie, którzy po prostu pragną lepiej się odżywiać.

Jak wybrać tani catering dietetyczny?

W większych miastach z pewnością znajdziemy catering pudełkowy w różnych odsłonach. Jednak obecnie nawet wiele mniejszych miast ma szanse na dostęp do tego rozwiązania. Zwłaszcza że firmy działają online i zwiększają obszar swoich dostaw.

Firma cateringowa posiada odpowiednie zezwolenia od Sanepidu, dzięki czemu mamy pewność, że posiłki są przygotowywane z dbałością o miejsce pracy, aspekty higieniczne i zdrowotne.

Poza tym nie może tam brakować dietetyka. Dzięki niemu dieta pudełkowa z dostawą jest odpowiednio zbilansowana, niczego w niej nie brakuje i zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Tania dieta pudełkowa nie tylko na odchudzanie

Może się wydawać, że catering dietetyczny z dostawą jest przeznaczony jedynie dla tych, których celem jest schudnięcie. I trzeba przyznać, że w przypadku takich osób jest to naprawdę skuteczne i wygodne rozwiązanie. Nie trzeba skupiać się na planowaniu jadłospisu. Nie trzeba marnować czasu na sporządzania listy zakupów i samo gotowanie. Dzięki temu można zaoszczędzić czas.

Samodzielnie branie się za dietę jest przeważnie dosyć trudne i łatwo jest się poddać, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy. Sami możemy mieć problem z ułożeniem odpowiedniego planu posiłków i zadbanie o to, by niczego w nich nie brakowało.

Diety pudełkowe są za to skuteczne i bezpieczne. Tym bardziej że możemy je całkowicie dopasować do swoich indywidualnych preferencji żywieniowych.