Contact Us
Address: 103 Reade St, New York NY 10013
Follow Us

Blog

Diet Chef
Aktualności
dieta pudełkowa dąbrowskiej

Zadbaj o formę na lato!

Jedzenie to nie tylko konieczność, ale przede wszystkim przyjemność i część naszego stylu życia. Jeszcze do niedawna wielu z nas niespecjalnie zwracało uwagę na odpowiednio zbilansowane i zrównoważone posiłki, a tymczasem odpowiednie odżywianie się pozwala zachować zdrowie aż do późnej starości. Za złą dietę odpowiada wiele czynników – nabyte nawyki, nieodpowiednia wiedza czy brak czasu na samodzielne gotowanie. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest skorzystanie z cateringu dietetycznego. Taka usługa to nic innego jak dostarczanie pod wskazany adres pudełek z posiłkami na cały dzień. Dania są zdrowe, smaczne i przygotowywane z produktów najwyższej jakości. Zawierają duże ilości witamin i minerałów, pozwalające pokryć dzienne zapotrzebowanie na nie. To nie tylko oszczędność czasu, ale też możliwość zadbania o własne zdrowie. Możemy bowiem wybierać z bogatej oferty diet, również wegetariańskich.

Jedną z najczęściej wybieranych jest dieta dr Ewy Dąbrowskiej (często występująca również pod nazwą „post Dąbrowskiej). Głównym założeniem tej diety jest właśnie post oparty na warzywach i niewielkiej ilości owoców. Menu opiera się przede wszystkim na warzywach o niskiej zawartości skrobi, kiszonkach oraz owocach o niskim poziomie cukru. Warzywa podaje się zarówno na surowo, jak i w postaci gotowanej. Tak ułożony jadłospis pozwala na rozpoczęcie procesów leczniczych oraz oczyszczenia całego organizmu z toksyn. Niska kaloryczność diety pozwala również szybko zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta pudełkowa Dąbrowskiej to świetny wybór, gdy chcemy postawić na oczyszczenie i pozbyć się zbędnej wagi. Zaletą okresowego postu jest także długowieczność ponieważ w świetle najnowszych badań stulatków wyraźnie widać, że większość z nich regularnie stosowała właśnie post i zjadanie posiłków o niskiej kaloryczności.

Z kolei „wyjście z postu Dąbrowskiej” to trzyetapowa dieta, którą powinniśmy rozpocząć po zakończeniu postu. Jej głównym celem jest wprowadzanie do żywienia kolejnych składników, które pozwolą osiągnąć pełnowartościowe odżywianie oraz utrzymać na dłużej efekty osiągnięte podczas postu. Ten rodzaj diety powinien trwać przez połowę czasu wcześniejszego postu. Zarówno post Dąbrowskiej, jak i wychodzenie z postu, to diety pozwalające oczyścić organizm oraz zadbać o znakomitą formę na nadchodzące lato.

Wybierając dietę pudełkową, warto zwrócić uwagę na to, żeby otrzymywane posiłki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale również pełnowartościowe, pełne niezbędnych do życia i rozwoju składników odżywczych i witamin. Takie posiłki zapewnia nam Diet Chef catering – firma dba o zadowolenie klientów, oferując im duży wybór rozmaitych diet, również zdrowotnych i pozwalających skutecznie schudnąć. Posiłki w catering chef są pyszne oraz bardzo urozmaicone, dzięki czemu w naszej kuchni już nigdy więcej nie będzie miejsca na nudę. Duży wybór smacznych, również trudno dostępnych produktów i ciekawe pomysły na dania – to najkrótszy sposób, w jaki można scharakteryzować ofertę catering chef. Już dziś warto pomyśleć o formie na lato i zadbaniu o swoje zdrowie, zamawiając dietę pudełkową Diet Chef.